Hukuki Destek

Hukuki Destek

Hollanda’da şirketler arası ilişkilerde ana hukuksal dokuman, karşılıklı üzerinde anlaşma sağlanan ve imzalanan kontrattır. Bu kontrat ortaya çıkabilecek ve mahkemelere yansıyacak anlaşmazlıklar esas alınır. Bu belgenin imzalanmasından önce avukatlar tarafından incelenmesi, firmanız haklarının korunmasını sağlar.

Türkiye ve Hollanda’nın seçkin üniversitelerinde eğitim görmüş, uzman avukatlarımız, bu konuda size yardımcı olacaktır. Avukatlarımız, anlaşmalarınızı Hollanda Kanunları çerçevesinde inceler. Anlaşamamazlık durumunda, yetkili mahkemeyi tespit edilmesi basta olmak üzere, sizlere eksiklikler ve tavsiyeler konusunda Hollandaca/Türkçe İngilizce raporlar hazırlar ve talebiniz doğrultusunda istenen değişiklikler yapılır veya gerekli olması durumunda tekrar gözden geçirir ve size raporlar.

Hollanda da şirketler arasındaki ekonomik ihtilaflar; Arbitraj Mahkemelerinde sonuçlandırılır. Mahkemeye hazırlık aşaması, belgelerinin incelenmesi, hazirlanması ve/veya yeniden düzenlenmesi işlemleri titizlikle yapılır. Yetki mahkemelerle olan ilişkilerin yürütülmesi konularında ticari, idari ve Alacak davalarında sulh kanalı ile çözümlenmesine dikkat etmekteyiz.

Trafik kazası ve/veya is kazaları ile birlikte mağdur olan kişilere hukuksal yardımı ücretsiz yapmaktayız ve hak edilen tazminatları neticelendirmekteyiz.

Ayrıca, Hukuk Bölümündeki tecrübeli avukatlarımız; Göçmenlik Dairesi ve diğer resmi dairelerde ortaya çıkan hukuksal problemleri ve pürüzlerin çözümüne yardımcı olmakta ve gerekli olan belgelerin temini ve işlemleri neticelendirmektedir.

Hukuk Dairemiz, müşterilerimize Hollanda da Şirket Kurma, Medeni Hukuk, Sigorta Hukuku, Is Hukuku, İcra ve İflas Hukuku ve diğer hukuksal konularda işlem bazında veya aylık danışmanlık seklinde destek vermektedir.