Nakliyat ve Gümrükleme

Nakliyat ve Gümrükleme

Hollanda da ile yapılan ticaretin hacminin artması ile birlikte Hava, Deniz, Nehir, Karayolu ve Demiryolu taşıma sistemleri de çok hızlı gelişmiştir. Müşterilerimize esas tavsiyemiz, gümrük müşavirlerimizle temasa geçerek, isleme başlamadan önce, yapacakları işlemin detaylarını ( urun cinsi, özelliği, tutarı vs.) belirterek bilgi temin etmeleridir. Toplam yapılacak harcamaların hesaplanması ( yaklaşık gümrük hesabının da dâhil ) ve gerekli olan dokümanların. Analiz/gözetim raporlarının ve diğer sertifikalarının neler olduğunun önceden öğrenilmesi acısından önemlidir.

Bununla beraber nakliyatta hasar & zarar/ziyan ve kayıplarınızda expertlerimizle yanınızdayız, Gümrük de kaybolan ürünleriniz için araştırma yapar ve takip ederek, neticelendiririz. Limanlarda veya hava alanlarında ki kargonuzda olabilecek kazalarda ürünleriniz zarar görebilir, onun için gecikmeden tedbir alınmasında ve tarafsız sigorta uzmanı tarafından da rapor tutulmasında yararı vardır. Gümrüklerde öngörülmeyen bazı pürüzleri zamanında çözülmesine gidilmesi de tavsiye ederiz. Hasar uzmanlarımız bu konuda senelerin verdiği tecrübelerle, bu gibi zorlukları çözer ve size de bilgi verirler.

Müşterilerimize tavsiyemiz yasal gümrük mevzuatına uygun sistemlerle çalışmalarıdır. Bu ürününüzün
muhasebeleştirilmesi, nakledilmesi, depolanması ve dağıtılması ile birlikte toptan veya perakende satılması gibi sonraki aşamalarda kontrol kolaylığı ve kazanç sağlamaktadır. Müşterilerimizin Hollanda da kısa vadede küçük kazançlar yerine uzun donemde sağlam adımlarla ilerleyebilecekleri yolu seçmelerinin önermekteyiz.

Bu konuda daha geniş bilgi alabilmeniz için her zaman transport ve gümrük uzmanlarımız ile görüşebilir ve tavsiye alabilirsiniz